Na MČR v Mostu jsme získali 5 medailí, tu nejcennější veterán Šulák

Severočeský Most hostil o uplynulém víkendu 23. a 24. dubna 2016 Mistrovství ČR na dlouhých tratích a současně se jednalo o 1. kolo Českého poháru mládeže i veteránů.

Po zimní přípravě a ladění formy na regionálních závodech prověřila naše družstvo i ostatní soutěžící nejen délka tratě, čítající 2 kilometry pro benjamínky a 5 kilometrů pro ostatní, ale také velice nepříjemné chladné a deštivě počasí. Přesto dokázalo našich 18 mládežníků a 2 veteráni dovézt z jezera Matylda celkem 5 medailí.

O nejcennější zlatý kov se zasloužil veterán Libor Šulák, který na singlkanoi s přehledem předčil všechny soupeře. Na bronzový stupínek ve stejném závodě dosáhl Jaromír Pokorný.

Loňská stálice starší benjamínek Vojtěch Macháček sice neudržel svou neporazitelnost, ale stříbro ze singlkajaku i z deblu se sedlčanským Dominikem Krbcem lze považovat za úspěšný výsledek. Krásné třetí místo na kajaku mezi jednotlivci vybojoval i mladší benjamínek Jakub Csoma.

Krůček od medaile chyběl čtvrtým benjamínkám Elišce Jurečkové s kojetínskou Petrou Jurečkovou na deblkajaku i žačkám Gabriele Hermély a Ince Ševčíkové také v kajaku dvojic. O příčku níž proťal cíl deblkajak žáků Jana Macháčka a Zdeňka Macha a dorostenec Martin Večerka na kánoi ve dvojici s Matyášem Bokočem z pražského KVS. Šestí dopádlovali v jednotlivcích kajakářka Gabriela Hermély a kanoista Martin Večerka. Za zmínku stojí i 9. místo dorostenek Nikol Peterkové a Katařiny Solařové na deblkajaku a kajakářky benjamínky Lenky Kotkové ve dvojici s Kateřinou Kaškovou ze Žamberka.

Po výkonem v Ostrožské Nové Vsi a Kojetíně se čekal příznivější výsledek od žáka Jana Macháčka, který na kajaku v jednotlivcích skončil těsně za hranou první desítky.

Všichni naši závodníci včetně šampiona Šuláka tedy mají do dalšího měření sil jak motivaci, tak prostor k dalšímu zlepšení, které mohou v celorepublikové konkurenci ukázat již v polovině května v Račicích.