Večerka a Csoma zlatí v Račicích

Poprvé v letošní sezóně zavítal Český pohár v rychlostní kanoistice ve svém 2. kole do Račic a rovnou na celý prodloužený víkend od 6. do 8. května 2017. Chybět u toho společně s celou českou špičkou nemohli ani naši závodníci, kteří na tamějším kanále v nabitém programu předvedli výtečné výkony. Celé tři dny se startovalo od 8 do 19 hodin na tratích 200, 500, 1000 metrů v drahách a nově také intervalově na 2000 metrů ve stíhacím závodě.

Mezi kanoistkami, které soutěžily v jedné věkem neomezené kategorii, se ani mezi staršími neztratila juniorka Nikol Peterková, která na 200 i 500 metrů skončila na deblu s Veronikou Húskovou z Ostrožské Nové Vsi shodně třetí a na singlu devátá. Na nejdelší trati poskočila v jednotlivkyních na šestou příčku.

Výbornou formu prokázal dorostenec Martin Večerka, který na kánoi ve dvojici s Matyášem Bokočem z KVS Praha zvítězil na 1000 metrů a na singlu skončil stříbrný na 500 i 1000 metrů a čtvrtý na dva kilometry.

V téže věkové kategorii, ale na kajaku, se stříbrem na 2000 metrů v jednotlivcích blýskl Jan Macháček, který ještě skončil šestý na 1000 metrů a devátý na 500 metrů.

Dorostenky Inka Ševčíková a Gabriela Hermély si na deblkajaku na 500 metrů dopádlovaly pro bronz. Na singlech se pak na 200 metrů seřadily Ševčíková na pátém a Hermély osmém místě. Na půl kilometru si obě o stupínek pohoršily. Sedmá Ševčíková pak na 2 kilometry proťala cíl před osmou Hermély.

Žákovi Vojtěchu Neradilovi unikla na singlkánoi těsně medaile na 500 i 1000 metrů a zůstala na něj na obě vzdálenosti čtvrtá příčka. Chuť si však spravil stříbrem na dvou kilometrech. Na stejné trati finišoval Vojtěch Macháček na singlkajaku devátý.

Starší benjamínek Jakub Csoma triumfoval na kajaku v jednotlivcích na 500 metrů následován stříbrným Miroslavem Nezhybou a bronzovým Mikulášem Vičarem.

Mezi mladšími benjamínky v jednotlivcích na kajaku také na půl kilometru třetí Ondřej Zahradníček a pátý Martin Klim skvěle obstáli ve svých premiérách na celorepublikové scéně.

Než se za měsíc do Račic vrátíme na 3. díl českého poháru, čeká mladší tréninkovou skupinu zpestření přípravy na Baťově kanále v okolí Vnorov a účast na Moravském poháru v Kojetíně. Stejně tak i starší tréninková skupina, která navíc absolvuje soustředění a závody na Pastvinách a vybraní jedinci si zúčastní mezinárodní regaty v Piešťanech.