(Nejen) dorostenci zazářili v Račicích

O prvním červnovém víkendu od 2. do 4. 6. pokračoval Český pohár rychlostní kanoistiky v Račicích v Labe Aréně svým třetím dějstvím. Krom bodů do celkového hodnocení ročníku se bojovalo i o nominace na mezinárodní mládežnické závody.

Za náš klub nastoupili i dorostenci Martin Večerka, Jan Macháček, Inka Ševčíková a Gabriela Hermély, kteří před týdnem úspěšně reprezentovali Českou republiku na Regatě v Piešťanech.

Ve výtečné formě se celá čtveřice představila i na tuzemské půdě.

Večerka na kánoi zvítězil v jednotlivcích na 200 a 1000 metrů a na deblu s Matyášem Bokočem z KVS Praha na 500 a 1000 metrů. Na půl kilometru se na singlu nechal ostaršit mezi juniory kvůli možné účasti na šampionátu v této věkové kategorii, kam se sice nenominoval, ale i samotná účast ve finále svědčí o jeho kvalitách. Sbírku zlatých medailí pak ještě rozšířil na čtyřkánoi s Bokočem, plzeňským Vernerem a Nováčkem z Týna nad Vltavou.

Ševčíková a Hermély společně na deblu triumfovaly na 500 metrů a získaly stříbro ve sprintu na 200 metrů. V jednotlivkyních proměnila Ševčíková ve zlato starty na 200 a 500 metrů, k čemuž Hermély přidala bronz a stříbro. Na kilometru pak čtvrtá Hermély předčila osmou Ševčíkovou. Start na čtyřkajaku se sezemickými Bláhovou a Doktorovou na 500 metrů zvládly stříbrně.

Stupně vítězů neunikly ani Janu Macháčkovi, který na kajaku jednotlivců na kilometru v početném startovním poli vyválčil bronz. Na poloviční trati zůstal příčku od medaile, což si vynahradil dalším třetím místem na deblu se Zdeňkem Machem na 1000 metrů a na čtyřkajaku na stejné trati, ve kterém oba Přerováky doplnili Dědič a Jarolím z Písku.

Mezi kanoistkami na třetím místě finišovala Nikol Peterková na deblu Veronikou Húskovou z Ostrožské Nové Vsi na 500 metrů.

V ženách nestárnoucí kajakářka Lucie Kotoučová ve dvojici s Martinou Mišíkovou z Brna dopádlovala na půl kilometru pátá.

Vojtěch Neradil na singlkánoi v žácích skončil na kilometru těsně pod stupni vítězů, pátý na 500 metrů a sedmý na 200 metrů. Ve stejné věkové kategorii se v kajaku dvojic umístili Vojtěch Macháček s chomutovským Pavlem Novákem na 1000 metrů jako devátí a spolu s ústeckými bratry Bartoškovými na stejnou vzdálenost na čtyřkajaku jako čtvrtí.

Dařilo se rovněž kajakářům mezi benjamínky. V ročníku 2006 na 200 metrů získali stříbro Jakub Csoma a bronz Mikuláš Vičar a Csoma s novoveským Tomášem Cíchou na deblu na 500 skončili rovněž druzí. O rok mladší Ondřej Zahradníček a Martin Klim ve svých jízdách ve sprintu shodně vybojovali stříbro a společně na deblu na 500 metrů bronz.