Inka a Gábina bronzové na mezinárodní regatě v Piešťanech!

Poslední květnový víkend od pátku 26. do neděle 28. se čtveřice dorostenců z našeho klubu zúčastnila Mezinárodní regaty v Piešťanech, která představuje jedny z nejznámějších a největších závodů pro mládežnické reprezentační naděje. Na Slovensko dorazilo 18 národních výběrů čítajících 383 startujících. Český osmnáctičlenný výběr přitom obsadil v celkovém hodnocení 5. místo.

Z Přerováků barvy ČR hájili na singlkánoi na tratích 200 a 500 metrů Martin Večerka, který již národní dres oblékl loni v závodě Olympijských nadějí v Szegedu, Jan Macháček na singlkajaku na 500 a 1000 metrů a především bronzová děvčata Inka Ševčíková a Gabriela Hermély, která na kajaku startovala jak v jednotlivkyních na 200 a 500 metrů, tak na deblu na všech třech vzdálenostech.

Inka s Gábinou, které stejně jako Honza v reprezentaci debutovaly, se při své premiéře uvedly skvostně a na deblkajaku se ve sprintu na 200 metrů propracovaly až na stupně vítězů pro bronzové medaile. O příčku níž skončily na deblu na zbývajících tratích.

Na singlech si Martin Večerka zajistil finále jak ve sprintu, tak na půl kilometru, a finišoval jako sedmý na kratší a osmý na delší vzdálenost. Pouť ostatních singlířů z našeho klubu za cennými kovy se zastavila po bojovných výkonech vždy v semifinále.

Zkušenosti z takových velkých závodů však celké čtveřici určitě v budoucnu přijdou vhod a ukázat to můžou už tento (2. – 4.6.2017) víkend v Račicích, kde se i s ostatními závodníky z našeho klubu poperou o medaile v Českém poháru a o nominace na další starty za národní tým.