Přerovská 200 se našim barvám vydařila

Závody rychlostních kanoistů se v Přerově po dlouhé odmlce opět pomalu dostávají do širšího povědomí. K obnovené tradici a celkově 35. (po vzkříšení 2.) ročníku Přerovské 200 se na řeku Bečvu k mostu Legií sjelo bezmála 200 závodníků z 15 klubů včetně hostů ze Slovenska a Polska. Samozřejmě nechyběla celá moravská špička, jejíž zástupci soutěžili o body do hodnocení Velkomoravské ligy. Početně nejsilnější zastoupení patřilo našemu pořádajícímu klubu.

Během dopoledního programu se v rozjížďkách a mezijízdách ve sprintu na 200 metrů bojovalo o účast ve finálových jízdách, které následovaly po polední pauze. V podvečer pak přišly na řadu starty na dlouhé trati na vzdálenost 2 kilometry určené pouze jednotlivcům.

V našem týmu dostali prostor jak čerství dorostenečtí reprezentanti, tak mladé začínající naděje i veteráni, kteří už běžně nezávodí.

V benjamíncích se ve sprintu prosadili na stupně vítězů dvakrát stříbrný Jakub Csoma jednak na singlkajaku a jednak na deblu s Miroslavem Nezhybou, bronzová deblkánoe Jana Nováka a Patrika Oharka, mezi mladšími dívkami zlatá Laura Csomová v jednotlivkyních a stříbrná ve dvojici s hranickou Livií Martochovou a mezi staršími Klára Cigánková s taktéž hranickou Sabinou Obořilovou na deblkajaku.

Žákovská deblkánoe Vojtěch Neradil, Marek Prucek i deblkajak s Vojtěchem Macháčkem a jeho jmenovcem Makovským z Černožic shodně obsadily třetí příčku.

V dorostencích na kajaku očekávaně zvítězil Jan Macháček v jednotlivcích i na deblu se Zdeňkem Machem.

V ženách na kánoi i kajaku a v mužích na kánoi došlo ke spojení kategorií dorostenců, juniorů a dospělých, což značně zvýšilo konkurenci pro mladší ročníky.

Singlkánoi mužů ovládl Libor Šulák před svým svěřencem Martinem Večerkou a Markem Knejzlíkem. Ve dvojících triumfovali Šulák a Večerka, kterým sekundovali druzí Knejzlík a Filip Hager.

Deblkajak se stal kořistí Tomáše Csomy a legendárního Pavla Holubáře, který své pověsti bývalého olympionika nezůstal naprosto nic dlužen.

Mezi ženami na kajaku svůj talent potvrdila zlatá Gabriela Hermély, za kterou jako druhá finišovala Kateřina Solařová. Ve dvojicích se Solařová dočkala vítězství s brněnskou Martinou Mišíkovou, třetí dojely Barbora Kučerová a Kristýna Špalková. Kučerová přitom nastoupila i na kánoi a v jednotlivkyních si zasloužila bronz a na deblu opět se Špalkovou stříbro za prvními Nikol Peterkovou a novoveskou Veronikou Húskovou.

Dlouhá trať prověřila vytrvalostní vlohy startujících. Své postavení ze sprintu potvrdila vítězná benjamínka Csomová. Ve svých věkových kategoriích mezi benjamínky na kajaku vybojovali shodně bronz bratři Vičarové, mladší Josef a starší Mikuláš. Dorostenec Jan Macháček pak na kajaku dovršil zlatý hattrick, stejně jako na kánoi mezi muži Šulák, kterého na stupně vítězů doprovodili druhý Večerka a třetí Jiří Přikryl. Dva kilometry v ženách na kajaku pozlatila i Hermély a druhé místo zopakovala Solařová. Všestranná Kučerová na kánoi zvítězila před stříbrnou Peterkovou a zlata se dočkal i žák Neradil na kánoi.

Mnozí naši závodníci pak navíc finálovou účast neokořenili cennými kovy a zůstali kousek za medailovými pozicemi. Společně navíc náš tým s přehledem vyhrál v soutěži družstev.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem, kdož nám s pořádáním závodů pomáhali a jakkoliv přiložili ruku k dílu – velmi si Vaší pomoci a podpory vážíme!