Gabča Hermély pozlatila oba své starty na MČR v Praze

Pozadu nezůstaly ani další naše naděje a celkově si naše výprava odvezla z hlavního města 11 medailí. Úvod letošní sezóny vyšel našim závodníkům náramně. Po výživné zimní přípravě vyladili formu v Ostrožské Nové Vsi a Kojetíně v rámci podniků Velkomoravské ligy a naplno ji prodali na Mistrovství ČR na dlouhých tratích započítávaném do hodnocení Českého poháru, které o víkendu 21. a 21. dubna 2018 hostila Praha.

Benjamínci na Vltavě kroužili na dvoukilometrové trati, zatímco ostatní kategorie čekalo kilometrů pět.

Z naší výpravy čítající 21 závodníků na sebe nejvíce upozornila dorostenka Gabriela Hermély, která triumfovala jak na singlkajaku, tak ve dvojici s Valentýnou Beránkovou z pražského KVS. Zlatě se do výsledkové listiny zapsal i dorostenec Vojtěch Neradil na deblkánoi s Otakarem Štursou ze Sezemic.

Stříbrem se blýskli junior Martin Večerka v kánoi dvojic s Matyášem Bokočem ze Sokola Pražského, v žácích kajakář Vojtěch Macháček jak v jednotlivcích, tak na deblkajaku s Lukášem Přibylem a mezi benjamínkami Laura Csomová na singlkajaku. Druhým místem šel svým svěřencům příkladem i veterán Libor Šulák v kanoi jednotlivců.

Večerka přidal ještě bronz v jednotlivcích, stejně jako mezi dorostenci kajakář Jan Macháček. V neposlední řadě je třeba zmínit třetí příčku veteránky Lucie Kotoučové na singlkajaku.

Nezbývá než doufat, že se na krátkých tratích podaří navázat na slibný úvod sezóny a že se naši závodníci prosadí na stupně vítězů i při nadcházejících pohárových závodech.