Mates Večerka a Gabča Hermély zazářili v Račicích

Formu z vytrvalostních závodů si naši kanoisté přivezli i do Račic na pokračování Českého poháru na krátkých tratích. V Labe aréně ve dnech 5. až 7. května 2018 navázali na medailová umístění z Prahy, přestože se krom soupeřů v jinak slunečném počasí prali i se silným a kvůli nenadálým poryvům i značně nepříjemným větrem.Junior Martin Večerka potvrdil svou dlouhodobou výkonnost a na singlkánoi postříbřil své starty na 2000, 1000, 500 i 200 metrů. Ve dvojici s Matyášem Bokočem z pražského KVS pak získali celou sbírku cenných kovů vítězstvím na kilometru, 2. místem na 500 a 3. na 200 metrů.

Za Večerkou nikterak nezaostala kajakářka Gabriela Hermély, která v dorostenkách na singlu vybojovala bronz na 1000 a 500 metrů a stříbro na 200 a 2000 metrů. S Valentýnou Beránkovou z KVS Praha pak triumfovaly na deblu na 500 metrů.

V dorostencích zaujal také Jan Macháček. Na singlkajaku vydřel 3. příčku na 500 a 2000 metrů a o stupínek si polepšil ve sprintu na 200 metrů. Pro další bronz si pak dopádloval ve dvojici s Čestmírem Dvořákem z Děčína.

Taktéž dorostenec Vojtěch Neradil obsadil na deblkánoi se sezemickým Otakarem Štursou 2. místo.

V žácích se na kajaku prosadil Vojtěch Macháček stříbrem na 2000 metrů v jednotlivcích a bronzem na deblu s Lukášem Přibylem na poloviční trati.

Na 19 medailí navázala i mnohá finálová, bodovaná umístění, čímž jsme opakovaně dokázali, že se s námi musí v pohárovém hodnocení počítat.

Mladší a stále ještě začínající závodníci pak mohli využít příležitost pozorovat na vlastní oči zejména úřadující mistry světa Martina Fuksu a Josefa Dostála, ale také ostatní členy mužské i ženské reprezentace.