Nehibernujeme, trénujeme! Aktuální novinky z naší loděnice

Přestože to může vypadat, že život v našem klubu po medvědím vzoru na čas utichl, nic nemůže být vzdálenější pravdě. O souhrnu toho nejdůležitějšího se můžete dočíst na následujících řádcích.

Fotogalerie:

https://rkprerov.rajce.idnes.cz/2018-06-09_Prerovska_200ka/

https://rkprerov.rajce.idnes.cz/2018-06-30_Trencianska_Regata/

https://rkprerov.rajce.idnes.cz/2018-07_soustredeni_Komarno/

Obyvatelům Přerova a projíždějícím asi neuniklo, že se 9. června 2018 na Bečvě konala Přerovská 200.

36. ročník závodů se jel jako součást dlouhodobé soutěže – Velkomoravské ligy – a letos se sešel rekordní počet startujících – 315 z celkem 22 klubů (naproti tomu loni jen 190…)! Krom oddílů z blízkého okolí a tradičních účastníků (z Olomouckého kraje a Ostrožské Nové Vsi) se opět rozšířil počet klubů, které zde zavítaly poprvé, a to jak o české – Žamberk, Předměřice, Černožice – tak zahraniční – ze Slovenska (Trenčín, Nováky, B. Bystrica…) , z Rakouska a Polska. Stěžejní sprint na 200 m napříč všemi věkovými kategoriemi od nejstarších benjamínků po dospělé a rovněž veterány doplnily starty taky na vzdálenosti 2 kilometry na trati s obrátkami. Bodovací soutěž klubů vyhrál o kočičí chlup – 2 body! – náš Spartak před Kojetínem a Ostrožskou Novou Vsí. Přerovskou 200 nevynechaly ani naše v současnosti největší naděje junior Martin Večerka a dorostenci Gabriela Hermély a Jan Macháček (pro tyto závody ovšem ostaršený mezi juniory).

Když už jsme zmínili Martina Večerku, musíme připomenout, že si svými výsledky na závodech Českého poháru v Račicích zajistil nominaci na juniorské ME v Itálii, kterého se zúčastnil na přelomu června a července od 28.6. do 1.7.2018. V Auronzu pod štíty dolomitských velikánů se představil v jednotlivcích na trati 1000 metrů (žel svou pouť neočekávaně skončil v rozjížďce) a na čtyřkánoi na poloviční vzdálenosti s vltavotýnským Nováčkem a Mistry Evropy, kterými se stala v kánoi dvojic posádka Kojetínského Minaříka s novoveským Zalubilem. Přestože ani 6. příčka čtyřkánoe nevyvolala nadšení, stačilo tohle umístění na nominaci na Mistrovství světa juniorů do Plovdivu v Bulharsku, na kterém se od 26. do 29.7.2018 mj. Mates představí ve stejných disciplínách.

Zatímco Mates šíří slávu svou a našeho klubu po Evropě, nezahálí ani ostatní závodníci, kteří se před přípravu na vrchol sezóny – domácí mistrovství, které v termínu 20.-22.7.2018 opět hostí Račice – rozdělili do dvou tréninkových skupin.

Ti starší se pod vedením Libora Šuláka a Lucky Kotoučová nejprve první prázninivý týden připravovali v Otrokovicích na Moravě a po té se přesunuli do Račic, kde trénuje mj. i česká juniorská reprezentace vč. Matese před MS.

Do Otrokovic zavítali i benjamínci-kanoisti trenérů Jarka Pokorného a Filipa Hagera, kteří se pak místo Račic spojili s „mladší“ skupinou.

Benjamínci Tomáše Csomy a Petra Macháčka nejprve vyrazili tradičně do Trenčína na 61. ročník tamní regaty a u našich východních sousedů zůstali i na závěrečné soustředění. Jako v minulých letech zvolili svou základnu v Komárně, kde krom tréninkových dávek v místním klubu mají možnost na vodách Váhu i v zázemí potkat slovenské závodnické legendy a vícenásobné medailisty z ME, MS a olympiády – Erika Vlčka a Juraje Tarra nebo úřadující mistryni světa i Evropy, maďarskou reprezentantku, kajakarku Tamaru Takacs.

Náš YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCJYBzPTLx-3m9czjYsFKLVQ