Kanoista Večerka bronzový na regatě Olympijských nadějí

Čtveřice přerovských rychlostních kanoistů si svými výkony v probíhající sezoně řekla o nominaci do mládežnického národního družstva, které se od pátku 14. do neděle 16. září utkalo v centru polské Poznaně na jezeře Malta se stejně starou mezinárodní konkurencí na prestižních závodech Olympijských nadějí, které jsou pro mládež obdobou mistrovství světa a v ničem si nezadají se soutěžemi dospělých.

V pátečním bezvětří, pro Poznaň tak neobvyklém, se pod šedými mračny přerovští dorostenci představili v jednotlivcích na kilometrové trati. Kajakář Jan Macháček i kanoista Vojtěch Neradil zakončili, byť těsně, svou pouť v semifinále, jehož práh ovšem překročila Gabriela Hermély a ve finále dopádlovala devátá. Junior Martin Večerka se představil na deblkánoi ve dvojici s vltavotýnským Vojtěchem Nováčkem a připsali si slušné 5. místo.

Na víkend se obloha sice rozjasnila slunečními paprsky, avšak o slovo se přihlásil neoblíbený vítr. V sobotu na 500 metrů obsadila Gabriela Hermély na deblkajaku s Valerií Beránkovou z KVS Praha 6. příčku. Martin Večerka na čtyřkánoii s Nováčkem, Vojtěchem Burdou ze Sezemic a Matyášem Bokočem ze Sokola Pražského pak ukořistili velmi cenný bronz.

V nedělních sprintech na 200 metrů pak dvojice Hermély a Beránková skončila v semifinále, ze kterého nepostoupil ani Večerka v jednotlivcích. S Nováčkem na deblu ovšem zopakovali své páteční umístění.

V celkovém hodnocení česká reprezentace vybojovala 8 medailí (3-3-2) a v bodování  národů skončila pátá.

Fotogalerie z akce zde: https://rkprerov.rajce.idnes.cz/2018-09-14_Olympic_Hopes_Poznan/

Kompletni vysledky zde: http://oh2018.domtel-sport.pl/