Z ČP na krátkých tratích v Račicích opět s cennými kovy

Po medailových žních na vytrvalostním Mistrovství ČR v rychlostní kanoistice museli naši závodníci přepnout na režim krátkých tratí, na kterých letos poprvé poměřili síly v pokračování Českého poháru v Labe aréně v Račicích ve dnech 11.-13. května, kvůli státním maturitám tedy netradičně od soboty do pondělka.

V Týně nad Vltavou čekalo všechny kategorie 5 kilometrů s výjimkou benjamínků, kteří soutěžili na poloviční vzdálenost. Sobota patřila zejména startům jednotlivců, neděle pak dvojicím. Naše výprava čítala 21 závodníků a 4 trenéry, z nichž se dva také chopili pádel, a ukořistila celkem po 5 zlatých a stříbrných a 3 bronzové medaile.   

V juniorech kanoista Martin Večerka triumfoval na singlu i na deblu s domácím Vojtěchem Nováčkem. Na druhou příčku vystoupal Jan Macháček na deblkajaku s Patrikem Podraským ze Sparty.  Kajakářka Gabriela Hermély k bronzu v jednotlivcích přidala kov stejné hodnoty ve dvojici s Valentýnou Beránkovou z Lokomotivy Bráník.

Druhé místo bylo souzené i dorostenci Vojtěchu Neradilovi, který jej vybojoval na singlkánoi a na deblu se sezemickým Adamem Rudolfem.  

V žačkách zlatě zazářili kanoistka Denisa Janáčková v jednotlivkyních a kajakář Albert Šimek rovněž na singlu. Šimek spolu s Petrem Kotkem získali na deblkajaku stříbro.

Benjamínci Patrik Oharek a Vít Příkopa si na deblkánoi dopádlovali pro své premiérové bronzové medaile.

Nezaháleli ani trenéři. Mezi veterány Lucie Kotoučová zvítězila na singlkajaku a svůj start, rovněž v jednotlivcích, postříbřil kanoista Libor Šulák.

Místo odpočinku a oslav zamířila starší tréninková skupina pod vedením Libora Šuláka z Týna přímo na soustředění na slapský Oboz. O tom, jak Český pohár pokračoval v Račicích tentokrát už na krátkých tratích, se již brzy dočtete.