Přerovští závodníci mají 7 titulů mistrů republiky!

Poslední červencový víkend se v Račicích konalo Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice, kde byl klub Kanoistiky Přerov zastoupen napříč téměř všemi kategoriemi od benjamínků až po veterány. Závodníkům se podařilo získat celkově 34 umístění na stupních vítězů, z toho 7 titulů mistrů republiky.

V mužích na kánoi získal Josef Havlík 2 bronzové medaile na trati 1000 a 500 metrů. Na debl kánoi pak bronzovou a stříbrnou medaili s Vojtěchem Nováčkem z Dukly Praha. Dále společně s přerovským odchovancem Vojtěchem Neradilem, Janem Dolejším a a Vojtěchem Nováčkem obsadili 1. místo na čtyřkánoi. V kategorii žen získala Monika Vyoralová bronzovou medaili na singl kánoii a bronz a stříbro na deblkánoi s Viktorii Kočandrlovou z USK Praha.

Dařilo se také odchovanci našeho oddílu, Janu Macháčkovi, který v současné sezoně obléká již dres střediskového klubu Dukla Praha. Získal zlato v kategorii K4 a bronzovou medaili na debl kajaku s Patrikem Podraským, taktéž z Dukly. Dvě bronzové medaile vybojovala i další závodnice původem z Přerova, Gabriela Hermély, která reprezentuje USK Praha. Oba cenné kovy získala na debl kajaku společně s Michaelou Reichovou.

V juniorech se Vojtěchu Macháčkovi povedlo získat stříbro na kilometru a bronz na pětistovce na singl kajaku, další bronz přidal na pětistovce s Danielem Bartoškou z Ústí nad Labem. Titul mistra ČR vybojoval na čtyřkajaku s Danielem, Lukášem Hrábkem a Jakubem Niebauerem ze Sparty Praha. Ani debl kajak Alberta Šimka a Ondřeje Hirsche nezaostal a z Račic odvezli  stříbro. V kategorii K4 obsadili 3. místo ještě společně s Ondřejem Prchlíkem z Ostrožské Nové Vsi a Vojtěchem Benešem z KVS Praha.

V kategorii debl kanoistůna 500m si posádka Vítka Příkopy a Martina Nováčka dojela pro stříbro, následovaná Ondřejem Neradilem a Janem Novákem  na 3. místě. Všichni společně pak ovládli kategorii C4

Vicemistryní republiky v žačkách se stala Laura Csomová na pětistovce, další stříbrnou medaili přidala s Michaelou Bílkovou na debl kajaku a poté společně s Lucií Hegedüsovou z Předměřic a Karlou Mudrovou z Kadaně ovládly kategorii K4.

Katogerii kanoistek skvěle reprezentovaly Denisa Janáčková a Tereza Jiskrová. Obě se staly mistryněmi republiky. Denisa ještě přidala  bronzovou medaili pětistovky na singl kánoi a 2 stříbrné na deblu společně s Klárou Studničkovou z Ostrožské nové Vsi.

V nejmladší kategorii benjamínek se nejvíce dařilo Klaudii Šimkové, kde na kilometrové trati získala stříbro a vyhrála svou jízdu na 500m. Doplnila jí Julie Němčáková, která sidojela ve své jízdě pro druhé místo. Společně také vyhrály závod na deblu. Petr Kuča obsadil ve své finálové jízdě bronzovou příčku a s Filipem Chatrným získali také bronzovou medaili.

Kilometrovou trať dojel na druhém místě veterán Tomáš Csoma a stejně svůj závod dokončila i Lucie Kotoučová na  trati 200m

Závody Mistrovství České republiky byly zároveň nominací na Olympijské Naděje a Mistrovství Světa Juniorů. Na Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23let v maďarském Szegedu nás budou reprezentovat kanoistka Denisa Janáčková a kajakáři Jan a Vojtěch Macháčkovi. Rozhodnutí o reprezentaci na Olympijské Naděje padne v následujících týdnech a mohlo by se týkat až pěti přerovských závodníků.

FOTO https://rkprerov.rajce.idnes.cz/2022-07-31_MCR_Racice/