Přerovští závodníci sbírají medaile i v Evropě

Přerovští závodníci se tento rok ukázali na dvou světových a jednom evropském závodě.

Jako první se na konci června konalo Mistrovství Evropy juniorů v srbském Bělehradě, na které jeli českou republiku reprezentovat kajakář Vojtěch Macháček a kanoistka Denisa Janáčková. Oba se taky podívali do maďarského Szegedu na Mistrovství světa juniorů, které se konalo na začátku září.

Na Mistrovství Evropyobsadil Vojtěch na singl kajaku 11. místo, na čtyřkajaku pak 9. pozici, obojí se jelo na 500metrové trati. Denisa se představila na singl kánoi na pětistovce a dvoustovce, na obou tratích obsadila 8. místo.

Druhý týden v září se ještě konal závod Olympijských nadějí v Bratislavě, na kterém se představilo až 5 přerovských závodníků, a to Denisa Janáčková, Albert Šimek, Vít Příkopa, Laura Csomová a Tereza Jiskrová, poslední dvě jmenované se nominovaly do závodu i přesto, že jsou o rok mladší než soupeřky a závody by se jich takto týkaly až příští rok.

Nejvíce se závody podařily Denise Janáčkové, která společně s Klárou Studničkovou z Ostrožské Nové Vsi vyhrála všechny své závody na debl kánoi a z Bratislavy si odvezla 3 zlaté medaile. Albert Šimek společně s Ondřejem Hirschem z Kojetína skončili na kilometru 12., na pětistovce 14. a na dvoustovce se jim nepovedlo postoupit se semifinále. Vít Příkopa na kilometrové trati společně s Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou skončili na debl kánoii na mém 7. místě Na 500m trati se Vít na singl kánoi probojoval do velkého finále, kde obsadil 8.místo, dvoustovku dojel na 12.místě. Laura Csomová reprezentovala na trati 1000 metrů na singl kajaku, kde skončila 13., na debl kajaku s Klárou Zendulkovou z Kojetína se na dvakrát probojovaly do finále A, kde skončily 9. a na 500m na výborném pátém místěPoslední přerovskou závodnicí byla Tereza Jiskrová, která se nejlépe prosadila na 500m trati, kde se probojovala do velkého finále a mezi nejlepšími devíti dívkami obsadila 8.místo. Na 500m trati s Emou Mulačovou dojely na 11. místě.

Také díky výkonům svěřenců přerovské kanoistiky skončila česká výprava s dvaceti medailemi v celkovém hodnocení v rámci závodu Olympijských nadějí na 3. místě pouze za vítězným Maďarskem a druhým Německem.