4 Tituly z posledního mistrovství republiky v roce

24. a 25. října se konalo v Týně nad Vltavou Mistroství republiky na dlouhých tratích. Nejmladší závodníci závodili na 3kilometrové trati a starší kategorie na trati 5kilometrové, v sobotu na singlech a v neděli na deblech. Celkově získali přerovští závodníci 12 medailí a 4 tituly mistra republiky.

V sobotu přísun medailí zahájila v kategorii starších žaček Laura Csomová, která si s pohodlným náskokem přes 10 sekund dojela pro vítězství. Jako další se na bedně umístili 12 letí benjamínci Eliška Cigánková na 3. místě mezi kajakářkami. a David Neradil na 2. místě na kánoi. Pro titul ve své kategorii si také dojela kanoistka Tereza Jiskrová. Jako poslední se jeli závody veteránů, kde Přerovští trenéři Libor Šulák na kánoi a Lucie Kotoučová na kajaku získali první a potažmo druhé místo.

V neděli zahájila medailová umístění Klaudie Šimková v nejmladší kategorii kajakářek 10letých, kde si dojela pro 2. místo. Další titul získala v začkách Laura Csomová společně s Michaelou Bílkovou na deblu, opět s pohodlným náskokem. V kategorii kanoistek získala Denisa Janáčková s Klárou Studničkovou z Ostrožské Nové Vsi stříbrné medaile. Další medaili, tentokrát stříbrnou, získala Eliška Cigánková a Veronika Příkopová v kategorii deblu mezi 12ročními. Při posledním závodě deblu dorostenců kanoistů byly na stupních hned 2 posádky s přerovským zastoupením, 2. místo získal Vítek Příkopa s Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou a 3. získali Ondřej Neradil a Jan Novák.

Závody v Týně Nad Vltavou byly poslední závod Českého poháru a ukončila se oficiální část sezóny. Přerovské závodníky čekají ještě dvoje mezinárodní závody v Bratislavě a polských Katovicích. Pokud to počasí umožní tak sportovci budou pokračovat pádlovaním na Bečvě a s příchodem chladnejšího období zahájí zimní část suché přípravy v loděnici.