Z Českého poháru z Račic na vítězné vlně

Český pohár mládeže v rychlostní kanoistice se ve svém 3. pokračování vrátil po dvou týdnech na kanál do Račic a opět proti sobě svedl nejlepší mladé domácí závodníky. Naše výprava čítala 17 členů a při jednom ze svých dosud nejúspěšnějších vystoupení jsme získali celkem 14 medailí včetně těch nejcennějších.

Dorostenec Martin Večerka na kánoi jednotlivců vybojoval stříbro na 1000 metrů, bronz na poloviční trati a finišoval pátý ve sprintu na 200 metrů. Ve dvojici s Matyášem Bokočem z pražského KVS přidal další bronz na kilometru a zopakoval pátou příčku ze sprintu. Oba společně s plzeňskými Ondřejem Vernerem a Petrem Vítem zvítězili na čtyřkánoi na 500 metrů.

Žačky Inka Ševčíková a Gabriela Hermély se na deblkajaku blýskly zlatem ve sprintu a stříbrem na 500 metrů. Na singlech dojela Ševčíková na 200 i 500 metrů čtvrtá a Hermély v obou případech těšně za ní pátá. Na čtyřkajaku na 500 metrů s Valentýnou Beránkovou z KVS a Adélou Kusovskou z Modřan si pak připsaly další výhru.

Mezi více než 70 soupeři se neztratil ani žák Jan Macháček na singlkajaku, který proťal cíl na 1000 metrů jako čtvrtý a na poloviční vzdálenost jako pátý. Na deblu s olomouckým Martinem Cigánkem na kilometru skončil rovněž pátý.

Na vítěznou vlnu se vrátil také starší benjamínek Vojtěch Macháček, který na kajaku v jednotlivcích triumfoval ve sprintu a postříbřil start na 500 metrů. Ve dvojici s Dominikem Krbcem ze Sedlčan na půl kilometru zůstali o desetinku vteřiny jako čtvrtí těsně pod stupni vítězů.

V prostřední kategorii benjamínků získal na kajaku medaile shodně za druhé místo Petr Kotek v jednotlivcích na 200 metrů i na deblu s Ondřejem Béňou na 500 metrů.

Své jízdy mezi nejmladšími benjamínky na singlkajaku ve sprintu pozlatili jak Jakub Csoma, tak Miroslav Nezhyba, bronz přidal Mikuláš Vičar. Csoma ještě na kilometru obsadil 6. příčku.

Pátá ve sprintu na singlkajaku dopádlovala benjamínka Lenka Kotková.

Výtečné dosažené výsledky jsou příslibem před pomalu se blížícím Mistrovstvím ČR, které hostí ke konci července opět areál v Račicích. Před tím nás čekají výjezdy na Slovensko. Dokonce jsme oprášili i tradici závodů na Bečvě a již tuto sobotu pořádáme Přerovskou 200 s mezinárodní účastí.