Na MČR jsme sklidili 10 titulů!

Od pátku 21. do neděle 23. července se v Račicích v Labe Aréně na domácím mistrovství soutěžilo nejen o tituly Mistrů ČR na krátkých tratích 200, 500 a 1000 metrů, ale také o nominace jednak na mistrovství světa dospělých, které po dlouhém čekání hostí právě Račice, a jednak do mládežnických reprezentačních výběrů, což se týkalo i našich dorostenců, kteří si svými výtečnými výkony hlasitě řekli o pozvánku do národního družstva.

Nejvýrazněji, ale nikoliv překvapivě na sebe v této kategorii upozornil kanoista Martin Večerka, který triumfoval v jednotlivcích ve sprintu na 200 metrů, ve dvojici s Matyášem Bokočem z KVS Praha na obě delší vzdálenosti a rovněž na čtyřkánoi s Bokočem a plzeňským Ondřejem Vernerem a Vojtěchem Nováčkem z Týna nad Vltavou na 500 metrů. Medailovou sbírku ještě rozšířil v jednotlivcích stříbrem na 500 a bronzem na 1000 metrů. Vítězství vybojovaly i Gabriela Hermély a Inka Ševčíková na sprinterské dvoustovce na deblkajaku a na půl kilometru na čtyřkajaku se Sabinou Doktorovou a Klárou Kvasilovou ze Sezemic. Na deblu se jim stříbrně zadařilo i na 500 metrů. Na singlech na stejnou vzdálenost dopádlovala třetí Ševčíková před čtrvtou Hermély, na kilometru získala Hermély stříbro, zatímco na Ševčíkovou zbyla čtvrtá pozice, kterou zopakovala i ve sprintu. Kajakář Jan Macháček zůstal na singlu na kilometru těsně pod stupni vítězů. Se Zdeňkem Machem na poloviční vzdálenost pak skončili pátí na deblu a bronzoví na čtyřkajaku s píseckými Tomislavem Dědičem a Jáchymem Jarolímem.
V mužích na kilometru okusil radost z bronzové medaile Josef Havlík na deblkánoi s novoveským Davidem Janíkem. Spolu zaklekli i do čtyřkánoe společně s Liborem Šulákem a Jiřím Přikrylem a na 500 metrů proťali cíl čtvrtí.
V juniorkách překvapila ve sprintu třetím místem Kateřina Solařová na deblkajaku s Klárou Holubovou ze Sedlčan. Obě děvčata si pak o stupínek pohoršila na půlkilometrové trati. Kanoistka Nikol Peterková tentokrát i přes účasti ve finále na cenný kov nedosáhla na singlu ani na deblu s Veronikou Húskovou z Ostrožské Nové Vsi.
V žácích přidal Vojtěch Neradil k titulu ze čtyřkánoe se sezemickými Tomášem Doktorem, Adamem Rudolfem a jeho jmenovcem Košnarem na 500 metrů dvě stříbra ze singlu na kilometru a ve sprintu a dva bronzy z deblu s Rudolfem na 500 a 1000 metrů. Na čtyřkajaku se posádka Vojtěcha Macháčka s ústeckými Matějem a Danielem Bartoškovými a chomutovským Pavlem Novákem umístila na 500 metrů pátá.

Z benjamínků sice nikdo nedosáhl na titul, nezůstali však bez medailí. Zasloužili se o ně ve svých věkových kategoriích v jednotlivcích na 500 metrů stříbrní kajakáři Jakub Csoma a Ondřej Zahradníček a kanoista Patrik Oharek a bronzový kajakář Miroslav Nezhyba a na 200 metrů na kajaku druzí Mikuláš Vičar a Csoma a třetí Nezhyba, Zahradníček a Vojtěch Hošek. Na stříbro si ve sprintu polepšil i Oharek.  Na nevděčném bramborovém stupínku finišoval kajakář Martin Klim a o příčku níže kanoista Jan Novák. Do finále postoupili i kajakáři František Vrba, Petr Kotek, Albert Šimek, Ondřej Béňa a Lenka Kotková v jednotlivcích a Laura Csomová s hranickou Livií Martochovou na deblkajaku.

V neposlední řadě nastoupili za náš tým veteráni, kteří mohou stále jít – a skutečně tak beze zbytku činí! – svým svěřencům příkladem. Prokázal to dvakrát zlatý Libor Šulák v jednotlivcích na kánoi ve sprintu i na 1000 metrů i Lucie Kotoučová na singlkajaku, která zlatě zazářila ve sprintu a postříbřila svůj start na půl kilometru.
Po zasloužené pauze, která se kvůli přípravě na prestižní mládežnickou mezinárodní regatu Olympijských nadějí na takřka domácí vodě v Račicích netýká reprezentantů Večerky, Jana Macháčka, Ševčíkové a Hermély, nás čeká silně obsazené prestižní Mezinárodní mistrovství Moravy na Slovácku a podzimní závěrečné kolo českého poháru na dlouhých tratích v Mostě.