V Českém poháru nám opět zacinkaly medaile. Mates Večerka se navíc nominoval na juniorské ME!

Dalšímu testu výkonnosti se naše naděje podrobily při pokračování Českého poháru na krátkých tratích, které ve dnech 1. až 3. června 2018 hostily Račice na umělém kanále Labe aréna.

Junior Martin Večerka na deblkánoi s Matyášem Bokočem ze Sokola Pražského získali shodně stříbro na 1000, 500 i 200 metrů. V jednotlivcích si Večerka stejné umístění připsal ve sprintu na nejkratší trati a na kilometru obohatil svou sbírku o bronz. Úspěšný víkend završil vítězstvím na čtyřkánoi s Bokočem a týnskými Vojtěchem Nováčkem a Janem Dolejším. Svými výsledky si rovněž zajistil, že se v národním dresu představí na Mistrovství Evropy juniorů, které se koná na přelomu června a července v italském Auronzu v srdci Dolomit.

Mimořádným způsobem zazářila Gabriela Hermély, která v dorostenkách na singlkajaku triumfovala na 1000 i 500 metrů a postříbřila sprint na 200 metrů. S Valentýnou Beránkovou z KVS Praha pak přidala tři zlata na deblu na 500 a 200 metrů a společně s Adélou Kusovskou z Modřan a Anežkou Zadražilovou ze Sparty na čtyřkajaku na půl kilometru.

Ve výtečné formě závodil rovněž dorostenec Jan Macháček. Na singlkajaku vybojoval druhou příčku na 500 metrů a třetí ve sprintu. Bronzově se mu dařilo i ve dvojici s Čestmírem Dvořákem z Děčína na kilometru a vše korunoval vítězstvím na čtyřkajaku na 500 metrů, ve kterém jejich debl doplnili rovněž děčínští Vladimír Cerman a Jan Šulitka.

Na svá předchozí vystoupení navázal mezi dorostenci Vojtěch Neradil, který na deblkánoi s Otakarem Štursou ze Sezemic dopádloval na obou delších tratích třetí.

Vojtěch Macháček a Lukáš Přibyl se v žácích na čtyřkajaku se sedleckými Jakubem Niebauerem a Filipem Jahodou radovali ze druhého místa na 500 metrů.

Oproti předchozí výpravě do Račic se stupňů vítězů dočkali i benjamínci. Laura Csomová na singlkajaku dokonce ke zlatu ze sprintu přidala stříbro na kilometru. Shodně jako třetí pak cíl proťali v kánoi jednotlivců Patrik Oharek na 200 metrů a na deblkajaku Martin Klim a Ondřej Zahradníček na půl kilometru.

Celkový součet shodně 8 zlatých a stříbrných a 7 bronzových medailí i zbylá finálová umístění představují příslib i závazek před vrcholem sezóny na červencovém domácím mistrovství.