Přerovští kanoisté jedou na Mistrovství Evropy

Od 3. do 5. června se konal 1. Nominační závod juniorů a zároveň 2. závod Českého poháru v Račicích.  13 přerovských závodníků bojovalo o nominace a medaile, kde závodili na tratích o délce 200, 500 a 1000 metrů na singlech i deblech.

Nakonec Přerov domů přivezl 2 zlaté, 4 stříbrné, 6 bronzové medaile. Také získal 2 nominace do reprezentace na Mistrovství Evropy Juniorů v Bělehradě pro Vojtěcha Macháčka a Denisu Janáčkovou. V kategorii do 23 let se nominoval i Vojtův starší bratr Jan, který momentálně závodí v barvách Dukly Praha.

V Kategorii Juniorů Vojta kromě nominace získal i 3 bronzové medaile. Jednu na singlu na 500metrové trati. A zbývající dvě společně s Filipem Jahodou ze Sparty Praha na pětistovce a kilometru. Albert Šimek jako mladší junior společně s Ondřejem Hirschem z Kojetína vybojovali 2. místo na 1000 metrech.

Mezi dorostenci získal z Přerova nejvíce medailí Ondřej Neradil a to na singlkánoi na 1000 metrů. Společně s Honzou Novákem potom získali pro Přerov na 500 metrech bronzové medaile. Avšak v tomto závodě je předčil o rok mladší Vítek Příkopa, který společně Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou získali stříbrné medaile.

V kategorii kanoistek na dvoustovce zvítězila Denisa Janáčková a s Lenkou Kotkovou, kde společně získali bronz na 200 metrech a stříbro na 500metrové trati.

A v nově vytvořené kategorii starších žáček, která vznikla kvůli velkému počtu závodníků v žákovských kategoriích, se na bedně dvakrát umístila Laura Csomová. Poprvé na 500 metrů, kde si dojela pro první místo a o den později dopádlovala na 2. místě na trati 200metrové.

Všechny výsledky z víkendu: https://results.sportis.cz/cs/competitions/2253/  

Fotografie: Šimon Hruška

Editor: Jakub Csoma