Přerov přivezl 22 medailí

Od pátku 1. července do neděle 3. července se konal 3. závod Českého poháru v rychlostní kanoistice. Kromě juniorských kategorií měl Přerov své zástupce v dospělých i benjamíncích. Závody probíhaly na tratích 200, 500 a 1000 metrů na singlech i posádkových lodí po dvou a po čtyřech. Přerovákům se povedlo získat 5 zlatých, 10 stříbrných a 8 bronzových medailí.

V kategorii mužů na kánoi se Josefu Havlíkovi podařilo získat 4 bronzové medaile, jedna na singl kánoi na 500 metrů a zbylé 3 s Vojtou Nováčkem z Dukly Praha na debl kánoi. V ženách získala 2 stříbrné medaile Monika Vyoralová taktéž na kánoi a to na 200 a 500 metrech.

V juniorech se nejvíce dařilo Vojtěchu Macháčkovi, který dovezl 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Jednu bronzovou a jednu stříbrnou se mu povedlo vyhrát na singl kajaku, a to první jmenovanou na pětistovce a druhou na kilometru. Na debl kajaku na trati 500 metrů získal společně s Ondřejem Prchlíkem z Ostrožské Nové Vsi bronz. Na kilometru bodovala druhým místem jiná posádka s přerovským členem, a to Albertem Šimkem společné s Ondřejem Hirschem z Kojetína. Všichni 4 jmenovaní poté společně získali stříbrné medaile v disciplíně K4.

Vítek Příkopa a Ondřej Neradil společně s Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou a Františkem Vitujem z Písku získali v dorostencích zlaté medaile v disciplíně C4.

Ve spojené kategorii kanoistek získala Denisa Janáčková stříbrnou a 2 bronzové medaile. Jedna byla společně s Lenkou Kotkovou na 500 metrech a zbylé získala samostatně na 500 a 200 metrech.

V Žačkách získala Laura Csomová zlatou a 2 stříbrné medaile. Všechny tři medaile byli na vzdálenost 500 metrů a z toho jedna na singl kajaku, druhá s Michaelou Bílkovou na debl kajaku a třetí na čtyřkajaku, kdy k posádce z debl kajaku přibyly ještě Lucie Hegedüsová z Předměřic a Karla Mudrová z Kadaně.

V Benjamíncích získala Julie Němčáková 2 zlaté medaile, když vyhrála obě svoje jízdy na 500 metrů, z toho jedna z medailí byla na debl kajaku s Klaudií Šimkovou. Klaudie vyhrála také i svoji jízdu na 500 metrů, a ještě k tomu i přidala stříbrnou medaili z hromadného startu na 1000 metrech. Posledním benjamínkem s medailí byl Petr Kuča, který skončil druhý ve své jízdě na 500 metrech.

Foto: Jindřich Florián

Kompletní Výsledky: https://results.sportis.cz/cs/competitions/2255/