Z posledního mistrovství republiky se Přerovští závodníci vrací s dalšími mistrovskými tituly

O víkendu se odehrálo poslední Mistrovství České republiky a poslední závod českého poháru. Závody pořádal Nymburk a závodilo se na 5kilometrové trati. Přerovští závodníci vybojovali celkem 13 medailí z toho 2 tituly mistrů republiky.

V juniorských kategoriích kajakář Albert Šimek skončil na pátém místě a společně s Ondřejem Hirschem z Kojetína skončili po těsném finiši na bronzových pozicích. Na 9. místě také dojel Jakub Csoma s Jakubem Dušátkem z Černožic. Ondřej Neradil skončil třetí, Jan Novák šestý a společně dojeli na druhém místě.

Dorostenec Vítek Příkopa dojel na místě druhém a s Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou vyhráli. Kajakářky Laura Csomová a Míša Bílková dojely na druhém, potažmo čtvrtém místě.

Kanoistka Terka Jiskrová vyhrála svou kategorii a hned za ní dojela její parťačka Ema Wertheimerová na druhém místě. Děvčata společně vybojovala také stříbrné medaile.

V kategorii žáků si Pepa Vičar dojel pro 9. místo na singlu a na stejné pozici se umístil i na deblu. Pro druhé místo si dojel David Neradil a o pár míst za ním na 8. místě skončil Marek Spáčil. Společně dojeli na 8. místě a na 9. skončili Ondra Herzog a Kuba Hutečka. Žačka Verča Příkopová skončila na 5, místě a s Evou Petrovičovou dojely na 8. místě.

V Benjamínkovských kategoriích dojel na 6. místě Jakub Jüttner a těsně pod stupni vítězů dojel na deblu s Filipem Chatrným. Na 6. místě se umístila i Julča Němčáková a na deblu s Annou Řihoškovou z Kojetína dojely na stříbrné pozici. Na druhém místě se umístila i Klaudie Šimková a společně s Alicí Pivodovou skončili na čtvrtém místě. Nejmladší kategorii uzavřela první desítku Josefína Petrovičová.

Pro bronzovou medaili si dojel i Přerovský trenér a veterán Libor Šulák.

Po následujícím krátkém volnu se už závodníci začnou pilně připravovat na nadcházející sezónu.

Autor: Albert Šimek