Rekordní počet přerovských reprezentantů přivezl medaile z Olympijských nadějí

Od 7. do 10. září se konaly v polské Poznani závody Olympijských nadějích, kde naši zemi reprezentoval rekordní počet přerovských závodníků. Byli to Ondřej Neradil, Laura Csomová, Míša Bílková, Terka Jiskrová, Ema Wertheimerová a Vítek Příkopa. Poslední jmenovaný se taky ukázal na začátku července v italském Auronzu na Mistrovství světa juniorů, kde s parťáky z Nymburka dojeli na 6. místě.

Kanoista Ondra Neradil se představil na kilometrové trati, kde dosáhl na celkové 12. místo. Medailové žně, ale nastaly u Vítka Příkopy. Na singlu si na pětistovce dojel pro 3. místo, s Martinem Nováčkem si dojeli pro zlato na kilometru a pak přidali ještě 2 bronzové medaile na 500 a 200 metrech. Nakonec se ještě dvakrát umístil na bramborové pozice na čtyřkanoi.

Těsně pod stupni vítezů se také umístila Laura Csomová na kilometru a na deblu s Míšou Bílkovou přidaly ještě 6. místo, taktéž na kilometru.

Kanoistka Terka Jiskrová na kilometrové trati dojela pro 7. místo a na 500 metrech přidala ještě 10. místo. Její parťačka Ema Wertheimerová dojela 9. na 200 a 11. na 500. Děvčata ještě zvládly společně vyjet 6. místo na kilometru.

Kompletní výsledky všech českých reprezentantů lze najít zde: https://oh2023.domtel-sport.pl/ 

Autor: Albert Šimek