Přerov se stal jedním z nejúspěšnějších klubů na mistrovství republiky

Mezi 3. a 6. srpnem se v Račicích konalo Mistrovství republiky v rychlostní kanoistice na krátkých tratí. Přerovští závodníci získali celkově 28 medailí. Nejvíce bylo zlatých a to 11, stříbrných o jednu méně a bronzových bylo sedm. Dorostenci a mladší junioři také bojovali o nominace na olympijské naděje. Vítek Příkopa, Laura Csomová, Terka Jiskrová a Ema Wertheimerová měli nominaci jistou a s velkou pravděpodobností se k nim přidá i Ondra Neradil a Míša Bílková.

V Juniorských kategoriích získal Albert Šimek na deblu s Ondřejem Hirschem z Kojetína bronzové medaile na 500. Ondra Neradil a Jan Novák na deblu získali tyto medaile dvě. K pětseti metrům přidali ještě kilometr.

V dorostencích kanoista Vítek Příkopa, který na začátku července reprezentoval Česko na Juniorském mistrovství světa v italském Auronzu, získal celkem pět medailí, a to tři zlaté a dvě stříbrné. První zlato vyjel na singlové 500 a další dvě přidal na deblu s Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou. Stříbra získal na 200 a 1000 metrových tratích. Na deblu 500 si vyjeli stříbrné medaile i Laura Csomová s Míšou Bílkovou. Laura také přidala další dvě stříbra samostatně na 500 a 1000 metrech.

V kategorii kanoistek vyhrála všechny tři zmíněné tratě Ema Wertheimerová a v těsném závěsu za ní dojížděla Terka Jiskrová. Děvčata také společně zvítězily na pětistovce a v kategorii C4 si dojeli pro třetí místo se Sofyií Palashavets z Brna a Stellou Štěpánkovou z Hradce Králové.

V žákovských kategoriích si první republikovou medaili vyjel Pepa Vičar na čtyřkajaku s Adamem Niklem (Liberec), Martinem Němečkem (Černožice) a Jáchymem Hladíkem (Hradec Králové). David Neradil si společně s Michal Kramešem dojeli pro třetí místo na deblu a na kilometru David přidal ještě stříbrnou medaili.

V nejmladších benjamínkovských kategoriích vyhrála Klaudie Šimková na 500 i 1000 metrech a Alice Pivodová na pětistovce skončila třetí. Společně získali zlaté medaile na deblu. Zlatou medaili si domů přivezl i Peťa Kuča, který ji získal na deblu společně s Adamem Davidem z Litovle. Na deblu získala stříbrnou medaili i Julie Němčáková v posádce s Annou Řihoškovou z Kojetína.